Jak na zdravé velikonoční pečení
Velikonoční perníčky z žitné mouky
Úžasně voňavé perníčky na Velikonoce hravě vykouzlíte za použití naší směsi na Staročeský žitný perník. Stačí přidat med, máslo a vajíčka. Díky žitné mouce jsou velikonoční perníčky nutričně výživnější a obsahují více minerálních látek a méně lepku než ty z pšeničné mouky.
Ingredience:
- 80 g medu (tekutého)
- 50 g měkkého másla
- 2 vejce velikosti M + 1 vejce na potření
- 1 balení směsi Staročeský žitný perník
Návod k přípravě:
Obsah sáčku vysypeme do mísy, přidáme vejce, med a změklé máslo. Vypracujeme těsto, které necháme 24 hodin odpočinout v ledničce. Následně na pomoučeném vále vyválíme placku silnou cca 4 mm, ze které vykrajujeme různé tvary perníčků. Pečeme v předehřáté troubě při 175 °C cca 8 minut. Ihned po upečení zlehka potřeme rozšlehaným vejcem. Po vychladnutí ozdobíme polevou. Při pečení respektujte zkušenosti s vlastní troubou.
TIP: K velikonočnímu zdobení perníčků si přizvěte i ty nejmenší, užijete si spoustu legrace.
Bezlepkový velikonoční beránek
Ze sypké směsi na přípravu bábovky Semixína upečete krásně měkkého a nadýchaného velikonočního beránka bez námahy, který bude chutnat celé rodině.
Ingredience:
- 2 vejce velikosti M
- 20 ml vody
- 40 ml oleje
- 200 g směsi Bezlepková Semixína
Návod k přípravě:
200 g směsi nasypeme do vyšší misky, přidáme vejce, přilijeme vodu a šleháme šlehačem na nejvyšším stupni 8 minut. Následně přidáme olej a ještě krátce zašleháme. Těsto vložíme do tukem vymazané beránkové formy (podstava formy 28 cm) vysypané rýžovou moukou a pečeme. Teplotu a dobu pečení přizpůsobíme dle trouby (110 - 170 °C, 40 - 50 minut). Po upečení necháme 10 minut vychladnout, vyjmeme z formy a necháme úplně vychladnout.
Pokud na Velikonoční pondělí čekáte malé i velké koledníky, pořiďte zásobu zdravé výslužky v dárkové krabičce pro každého. Ať vás Velikonoce baví!